Zabudowy balkonów

W wielorodzinnych blokach mieszkalnych balkon jest często niedocenianym elementem mieszkania. Tymczasem jest to doskonałe miejsce relaksu i kontaktu z naturą. Zabudowa balkonu to idealne rozwiązanie na zwiększenie funkcjonalności i przedłużenie czasu jego komfortowego wykorzystania. Zabudowy balkonów potrafią wydatnie zwiększyć komfort termiczny przebywających na balkonie osób jak również zmniejszyć straty ciepła całego mieszkania. Ponadto lekka zabudowa balkonu sprawia iż staję się on bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych, przez co staje się łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Zabudowy balkonów osłaniają przed wiatrem, deszczem i różnego rodzaju zanieczyszczeniami oraz są wydatną barierą zmniejszającą docierający do mieszkania hałas. W mieszkaniach parterowych zabudowy balkonów doskonale spełniają funkcję antywłamaniowe.

Systemy Ramowe

balkon2Ramowe zabudowy balkonów są systemami przesuwnymi. Ramy okien wykonane są z profili aluminiowych które umożliwiają zastosowanie różnego rodzaju szyb. Okna przesuwają się w obie strony a dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk czynność ta jest niezwykle łatwa. Specjalne samozamykacze sprawiają iż żadne z okien nie otworzy się samoczynnie pod wpływem wiatru czy też za sprawą osób niepowołanych z zewnątrz. Jest to również dodatkowe zabezpieczenie w momencie kiedy z balkonu korzystają dzieci. Ramowe zabudowy balkonów są systemem dobrze izolującym od deszczu i wiatru jednak nie pozbawionym możliwości wentylacji balkonu. Systemy doskonale harmonizują ze wszelkimi rodzajami balustrad.

Systemy Bezramowe

balkon1Bezramowe zabudowy balkonów są nowoczesnymi systemami zbudowanymi z aluminium oraz szkła hartowanego. Szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne a przy stłuczeniu nie stanowi ewentualnego zagrożenia dla przechodniów. W ciepłe i słoneczne dni system pozwala na takie ułożenie okien iż jest on zupełnie niewidoczny i umożliwia swobodny przepływ powietrza. Zabudowanie balkonu bezramową zabudową stanowi praktyczną osłonę balkonu bez ingerencji w architekturę budynku. Swoją formą nadaje podwyższony standard użytkowania oraz bardzo nowoczesny i estetyczny wygląd.

Posted in Inne.